Miks valida Yii platvorm?

Veebirakenduste arendamisel ei saa tänapäeval läbi ilma raamistikuta. Tegelikult ju saaks, aga see lihtsalt ei tasu ennast ära.

Kõige levinumad murekohad veebirakenduste arenduses

  • Suured arendusmahud
  • Arendusteks kuluv aeg raskesti hinnatav
  • Pidevalt muutuv rakenduse funktsionaalsus, ehk projekti skoop
  • Skaleeruvus
  • Turvalisus

Yii raamistik

Yii on PHP raamistik mis on suunitletud jõudlusele ja mis on eelkõige mõeldud suuremahulistele veebirakendustele. Yii kasutab MVC (Model-View-Controller) arhitektuuri, mis on kõige levinum tänapäevaste raamistike seas. Selline arhitketuur eeldab, et arendaja struktureerib oma koodibaasi nii, et kasutajaliides, äriloogika ja andmevahetuskiht on üksteistest eraldatud eraldi kihtidena. 

Miks siis ikkagi valida Yii

Väga hea integratsioon tänapäevaste CSS ja Javascript raamistikega, nagu näiteks Bootstrap ja Jquery. See teeb kasutajaliidese, näiteks mobiilse responsive webi disainimise oluliselt lihtsamaks kui muidu ilma nende toeta.

Kiire arendus. Yii aitab meil luua veebirakendusi koos CRUD (Create-Read-Update-Delete) funktsionaalsusega praktiliselt kohe out of the box. Vaikimisi funktsionaalsust on lihtne muuta vastavalt kliendi soovidele. See mitte ainult ei aita meie tööd kiiremini teha, vaid lisaks hoiab see ka raamistiku struktuuri sellisena mis on määratud Yii raamistiku poolt.

Lihtne andmete migratsioon. Yii andmebaasi migratsiooni moodul annab täieliku kontrolli andmebaasi versioonide üle. Saame hõlpsasti veebirakenduse andmebaasi kiiresti uuendada või vajadusel vanemale versioonile tagasi viia ilma pikkade hooldustöödeta.

Suur hulk Yii kommuuni poolt loodud mooduleid. Suur moodulite valik tähendab, et meil jääb rohkem aega arendada projekti spetsiifilist funktsionaalsust ning seega kokku hoida kulusid säilitades kvaliteeti.

Testimisraamistik. Yii loojad on loonud suurepärase arhitektuur rakenduste testimiseks. Kirjutame omalt poolt automaatsed unit testid, mis peavad enne arenduste kliendini jõudmist kõik positiivselt läbima. See tähendab, et meie testimise ajakulu väheneb suurel hulgal ja klient saab uued arendused väiksema ajakuluga. Vähendatud ajakulu aitab omakorda kliendil lisakulusid kokku hoida.

Andmete puhverdamine ja jõudlus. Yii raamistikul on andmete puhverdamiseks loodud eraldi süsteem. See on väga efektiivne ja tõhus viis veebirakenduse kiiruse tõstmiseks. Hoides üsnagi staatilisi andmeid puhvris ja serveerides neid sealt hoiame veebiserveri ressursse kõvasti kokku.

Millal ei oleks Yii kõige mõistlikum variant

Ilmselt on Yii ning enamus PHP raamistikke liiga mahukad, kui teil on plaanis endale saada tavaline kodulehekülg kus ei toimu taustal keerukaid protsesse. Raamistikud on head siis kui teil on ärinõuded, mis nõuvad eraldi infosüsteemi välja arendamist. Tavaliste kodulehtede puhul oleks mõistlik kasutada mõnda CMS platvormi, näiteks Drupalit.